Blog

5 kníh ktoré ovplyvnili moje premýšľanie

 

1. Garden City: John Mark Comer

Túto knihu mám čerstvo prečítanú a úplne ma dostala. J.M.Comer prináša veľa múdrosti, jasnosti a sviežosti do premýšľania nad dvoma dôležitými časťami nášho života: Prácou a oddychom. Číta sa ľahko, ako jeden veľký blog a navyše autor je veľmi vtipný. Ak si na nejakej životnej križovatke, napríklad si skončil/a školu a rozmýšľaš čo teraz, alebo to, čo robíš ťa nebaví, alebo ťa to baví veľmi, alebo máš pocit že nevieš plnohodnotne oddychovať, alebo len potrebuješ objasniť ako to celé zapadá do veľkého obrazu ako a prečo nás Pán Boh stvoril, určite si ju prečítaj.

Kúpiť sa dá TU.

 

2. Vášeň a čistota: Elizabeth Elliot

Ak premýšľam nad knihami, ktoré ma v živote najviac formovali, Vášeň a čistotu nesmiem vynechať. Táto kniha je o vzťahu, ale nie je napísaná formou “toto rob a toto nerob”. Je to jeden veľký, napínavý, inšpiratívny a miestami dojímavý životný príbeh mladej misionárky  v Ekvádore počas 50. rokov minulého storočia a o vzťahu s jej priateľom, snúbencom, neskôr aj manželom Jimom Elliotom. Čítala som ju ešte keď som bola single a Elizabeth vniesla veľa múdrosti a rozvahy do tejto životnej etapy. Ale určite je táto kniha veľmi inšpiratívna aj keď si už vo vzťahu. Lebo čokoľvek ťažké sa v našich vzťahoch deje, Elizabeth to mala ťažšie, no i tak sa zubami-nechtami držala toho, čo je správne.

Kúpiť sa dá TU.

 

 

3. For women only: Shaunti Feldhahn 

Odkedy som sa stala kresťanom, najviac ma fascinovali manželské vzťahy. Ako je možné, že manželstvo nefunguje u väčšiny ľudí? Ako to, že niektoré vzťahy sú zase šťastné a stabilné? V čom spočíva rozdiel? Vrámci tejto témy som prečítala asi 20 kníh, ale táto je jedna z najlepších. Dostala som sa len k verzii pre ženy, ale určite sa plánujem pozrieť aj do verzie pre mužov.

Kúpiť sa dá TU.

 

4. Dejiny lásky: Nicole Kraus

V skutočnosti čítam viac beletrie ako “kresťanských kníh” a Dejiny lásky patria medzi to najkrajšie, čo sa mi kedy dostalo pod ruky. Nie je to žiadna lacná sladkostička, ale sofistikovane napísaný životný príbeh hŕstky ľudí v rozmedzí niekoľkých desaťročí, ovplyvnený vojnou, nešťastím ale aj každodennými vnútornými zápasmi.

Kúpiť sa dá TU.

 

5. Vo vitrínke/ Pod kapotou

Samozrejme, že mi nedá nespomenúť tú našu! Spolu s ďalšími deviatimi dievčatami sme napísali knihu Vo vitrínke – študijný učenícky materiál pre dievčatá, ktoré chcú pomáhať iným mladým ženám vo svojom okolí v duchovnom raste. Táto kniha obsahuje predpripravené skupinky na každý týždeň počas celého roka! Tipy na icebreakre, osobné príbehy, zamyslenie a otázky na rôzne biblické texty. Nápady na skupinkovské výlety, aktivity, domáce úlohy a široké spektrum tém cez evanjelium až po krásu a hodnotu. Veríme že táto kniha prinesie veľa ovocia pre dievčatá na Slovensku. A pozor, Vitrínka má aj bračeka! Pod kapotou má rovnaký formát, ale obsah je chlapský. Hurá!

Vitrínka sa dá kúpiť TU, Pod Kapotou TU, alebo osobne u autorov/autoriek.

 

 

Tento zoznam kníh som prvotne napísala pre LeaderXpress čo je skvelý portál pre vedúcich mládeží/skupiniek atď. Sú tam podobné typy na knihy od mnohých múdrych ľudí, ale aj iné nápomocné články. Hľa tu !

 

Aké knihy by ste odporučili vy mne? Rada sa inšpirujem! Viac článkov z kategórie blog nájdete TU.

 

Photocredit: Michal Pončák

 

Zdieľať :
5 cool vecí, ktoré sme s manželom robili (hosť)
1. mája 2019
Láska v čase “chudoby”
1. septembra 2018
4 komentáre
  • Daniela Hudzikova

    Na tento blog sa natrafila len pred nedávnom a ja určite odporúčam knihu 5jazykov lásky na každý deň, so snúbencom sme si ju kúpili ešte v čase keďže sme spolu chodili a mesiac na to sme sa zasnúbili a môžem len odporučiť , aj keď ešte nie sme manželia veľa ma to učí ako sa správať nielen ku nemu ale aj ku rodine. A taktiež teraz keď strácam nádej so svadbou pretože moja rodina je proti tak som natrafila na Knihu healing fór demaged emotions a je naozaj fascinujúca. Pretože začínam prichádzať na to ako sa moje presvedčenie líši od toho ako ku mne rodičia pristupovali a pristupujú.

  • Kati, odporúčam knihu Zítra bude líp od Zdeny Kaprálovej. Je o čarovnom mieste a životnom vzťahu skúšanom mierom, vojnou aj exilom.

Pridajte komentár