Blog

JEHO.SK oslavuje rok!

V zimnom období mám maratón osláv.

V novembri sú to meniny, v decembri Vianoce (aj Mikuláš!) a vo februári mám narodeniny. Naše výročie chodenia a aj zásnub s M sú v decembri a v januári. Takže letné grill parties na moju počesť sú úplne stratené. A keď si v marci spomeniem na niečo, čo by som chcela dostať, mám po chlebe.

A aby toho nebolo málo, ešte aj blog som začala písať v zime.

Niežeby som plánovala jeho.sk každoročne oslavovať, ale tento prvý rok je pre mňa špeciálny.

Lebo už rok vyhrávam v písaní nad mojím prestrašeným ja. Často keď uverejňujem niečo nové, bojujem s pochybnosťami, s podceňovaním sa, a pár sekúnd predtým ako stlačím “publikovať” sa moje srdce rozbúcha a ja viem že vo verejnom svete je zase kúsok môjho súkromného ja. Že som znova o čosi zraniteľnejšia a že to hádam aj trochu bolí.

Je to vlastne pravidelná mini smrť môjho ega.

 

 

Cítim však, že to je jedna z vecí, pre ktoré som bola stvorená. Zachytávať krásu. Krásu stvorenia, krásu v každodennosti, krásu ktorú Pán Boh dáva napriek nedokonalosti a zlomenosti tohto sveta. Krásu manželstva a Jeho samotného. A keď píšem a fotím a potom to spájam, robím to vlastne pre seba. Vytváram si denník pre horšie časy alebo pre starobu alebo pre moje deti, možno aspoň jedno z nich bude chcieť čítať myšlienky z týchto rokov môjho života.

A tiež preto, lebo mi píšete, že to máte radi. A hoc by jeden článok pozdvihol iba jediného človeka, budem sa tešiť.

A tak oslavujem. Nie na grill párty, nie fyzicky, ale v mojej duši. A vzdávam vďaky.

 

 

Ďakujem všetkým, ktorí sa na jeho.sk už zastavili a špeciálne tým, čo sa vracajú pravidelne.

 

S láskou,

Katarína

 

 

Potešila by som sa, ak by ste mi do komentárov napísali, ktorý článok máte najradšej a prečo. Tiež by som uvítala vaše tipy na témy, o ktorých by ste si radi na tomto blogu ešte prečítali.

 

P.S. Tu je throwback na úplne prvý, vianočný článok na tomto blogu.

 

Zdieľať :
Hygge  – tajomstvo prežitia dlhej zimy
1. februára 2019
Prečo som rada, že som sa vydala mladá?
16. apríla 2019
8 komentárov
 • 🙂 vzácna K., neviem byť konkrétna v tom, aký článok sa mi najviac páčil, lebo mne sa páči tvoja myšlienka, štýl, otvorenosť, pravda a odvaha. Miluj, ver, cestuj, zachyť svet, píš a PUBLIKUJ 🙂

 • Mne sa páči “Nechajme mužov byť mužmi” a potom ešte všetky ostatné! ?
  Je to krásne povzbudivé čítať tvoje články. V podstate o hocičom, aj keď tie vzťahové mi sadnú najviac. Máš taký chytľavý štýl písania ?

 • Mne sa najviac páči článok o Prvých Vianociach.
  A som veľmi rada, že si sa dala do písania článkov. Mňa osobne by potešili články ohľadom tvojich skúsenosti na to, že si sa vydávala mladučká a možno aké výhody alebo nevýhody to prinieslo. A možno aj niečo ako ste zvládli manželstvo keď si bola študentka a manžel už pracoval.

  • Naozaj ten Danka? Sranda 🙂
   A správnym smerom ideš, aj takéto články mám rozpísané. Tak hádam ich aj dokončím!
   Ďakujem za čítanie. Veselé Vianoce a Šťastný Nový rok ešte prajem. Veľa pokoja a oddychu!

 • začítala som sa do tvoj(e)ho blogu, už asi tak hodnú (hodinu) chvíľu. a píš prosím stále! smejem sa na príbehoch z tripov, rozcitliviem sa pri vzťahových veciach, lebo ja sama nachádzam seba tam. tak ťa povzbudzujem, má to zmysel, prekonať sa a písať. pre nás čitateľov 🙂

  • Zuzana! 😀 A ja som sa zase zasmiala nad týmto komentárom. Ale najmä som vďačná za takúto spätnú väzbu, fakt to je povzbudzujúce. Tak hurá do ďalšieho roka! 🙂
   Ďakujem !

Pridajte komentár